بسته ایران شهردار شهرداری اصلاح طلب شورای شهر

بسته: ایران شهردار شهرداری اصلاح طلب شورای شهر محسن هاشمی اصلاح طلبان فائزه هاشمی شهردار تهران هاشمی رفسنجانی شورای شهر تهران

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی جهان سریع تر از قبل در حال گسترش است

به گزارش مهر به نقل از تک تایمز، تحقیقات نشان می دهد دنیا با سرعتی بیش از تصور ما در حال گسترش هست. به همین جهت محققان تلاش دارند قیمت گسترش دنیا را با دقت و

جهان سریع تر از قبل در حال گسترش است

جهان سریع تر از قبل در حال گسترش است

عبارات مهم : ستاره

تحقیقات نشان می دهد دنیا سریع تر از تخمین های قبلی درحال گسترش است.

به گزارش مهر به نقل از تک تایمز، تحقیقات نشان می دهد دنیا با سرعتی بیش از تصور ما در حال گسترش هست. به همین جهت محققان تلاش دارند قیمت گسترش دنیا را با دقت و صحت اندازه گیری کند.

آخرین کشف دانشمندان که با استفاده از تلسکوپ هابل انجام شده است بود نشان داد دنیا با نرخی سریع تر از تخمین قبلی در حال رشد هست. تخمین پیشین بیش از یک قرن قبل ثبت شده است است.

جهان سریع تر از قبل در حال گسترش است

دانشمندان تلاش دارند علت این اختلاف را دریابند. آنها معتقدند دانشی تازه در حوزه فیزیک پاسخی جهت این تمایز خواهد یافت. طی ۶ سال گذشته ستاره شناسان با استفاده از تلسکوپ هابل میزان گسترش دنیا را به دقت اندازه گیری کردند. دوسال قبل دانشمندان ناسا متوجه شدند دنیا با سرعتی ۵تا۹ درصد بیش از حد تخمین زده شده است در حال رشد است.

دانشمندان متوجه شدند نیرویی مداوم به گسترش دنیا منجر می شود. آخرین مطالعه نشان داد دنیا با سرعت ۷۳ کیلومتر برثانیه به ازای megaparsec درحال گسترش هست. megaparsec یک واحد طول جهت اندازه گیری مسافت های طولانی میان اشیای آسمانی در خارج از منظومه شمسی است.

به گزارش مهر به نقل از تک تایمز، تحقیقات نشان می دهد دنیا با سرعتی بیش از تصور ما در حال گسترش هست. به همین جهت محققان تلاش دارند قیمت گسترش دنیا را با دقت و

این نتیجه های نشان می دهد کهکشان ها با سرعت بیشتری حرکت می کنند. این در حالی است که ماهواره پلانک متعلق به شرکت فضایی اروپا سرعت گسترش دنیا را ۶۷ کیلومتر برساعت به ازای megaparsec تخمین زده هست.

اکنون ستاره شناسان سراسر دنیا مشغول بررسی این تمایز ها هستند. به همین جهت آدام ریس محقق ارشد موسسه علوم تلکسوپ فضایی دانشگاه جان هاپکینز و برنده جایزه نوبل تحقیقاتی انجام داده هست. طبق تحقیقات او انرژی تیره فاصله میان کهکشان ها را زیاد می کند. وجود ذراتی به نام اشعه های تیره و نوترون های استریل در دنیا نیز یکی از دلایل احتمالی زیاد کردن سرعت گسترش دنیا هستند.

واژه های کلیدی: ستاره | تحقیقات | دانشمندان | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs